İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Son Sınıf Öğrencilerimizin Mezuniyet Töreni

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan’ın, Maltepe İmamet- Hitabet İlmi Araştırmalar Vakfı Başkanı İsmail Hakkı Ertürk’ün ve okul müdürümüz Hamdi Kocakaya’nın yanısıra, idarecilerinin, öğretmenlerinin, öğrencilerin ve velilerin  katılımıyla 31 Mayıs tarihinde okulumuzun ‘Faik Kaptan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet  töreninde duygusal anlar yaşandı.
Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Son Sınıf Öğrencilerimizin Mezuniyet Töreni

26-06-201626-06-201626-06-2016

”Mezuniyet ve Kep Atma Töreni” Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, Okul Müdürü Hamdi Kocakaya’nın konuşmasıyla başladı. Lise öğreniminin insan hayatında önemli bir eşik olduğunu ve bu vedanın bir bitiş değil bir başlangıç olduğunu söyleyen Hamdi Kocakaya’nın ardından Maltepe İmamet Hitabet İlmi Araştırmalar Vakfı Başkanı İsmail Hakkı Ertürk de yaptığı konuşmasında imam hatip okullarının tarihsel süreçte yaşadığı zorlukların ve imkansızlıklarının bizzat şahidi olduğunu ve bu müesselerin kişiye sağladığı aidiyetin önemini vurguladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan ise bugün din müesseselerindeki ve din bilimlerdeki nitelik açığının dile getirdikten sonra toplumda imam hatiplilerin konumunun ve vizyonunun altını çizdi.

Ardından sınıfların birlikte geçildikleri dört yılı kendi dilleriyle ve fotoğraflarıyla hazırladıkları sınıfların mezuniyet videoları gösterildi. Sinevizyon gösterimi sırasında duygusal anlar yaşandı.

Mezuniyet Töreninin en heyecanlı kısmı olan ‘´Keplerin Havaya Atılması´´ ile tüm öğrenciler ve veliler büyük bir coşku yaşadı.

Altay Çeşme Mah. Oba Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.