İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Eyvallah Dergisi’nin Yeni Sayısı Çıktı!

Meryem Betül Koçak’ın genel yayın yönetmenliğinde ve Şuhedanur Hacıalioğlu’nun editörlüğünde çıkan Eyvallah, ikinci sayısı ile okuyucusuna kavuştu.
Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Eyvallah Dergisi’nin Yeni Sayısı Çıktı!

26-06-2016

İkinci sayının dosya konusu ‘Sultan Hamid’i Anlamak´… Dosya, Sultan İkinci Abdulhamid’i çok farklı cepheleriyle edebiyatın kadrajına aldı ve “Sultan Hamid’i Anlamak”ın hem onun dönemindeki edebiyatın hem de yankısı hala süren fikriyatının bugüne tesirini ve bu tesirin oluşturduğu imajı inceledi. Kasım Aydın, Mehmet İsa Özdemir, Abdüssemi Aydın gibi isimlerin şekillendirdiği dosyada  Prof. Dr. Vahdettin Engin ile yapılmış bir söyleşi de bu “Anlamak” gayretine ışık tutuyor.

Öte yandan, bu sayısında Eyvallah, görsel çağın elden çıkardığı bir tür olarak gezi yazısının elinden tutma gayretini sürdürüyor. Şuhedanur Hacıoğlu’nun ikinci bölümünü neşrettiği “Avrupa’nın Kudüs’ü: Bosna Hersek”in yazı dizisine henüz ilk defa yazılarını yayımlayan Abdüssemi Aydın’ın “Kudüs’ü Gezmek ‘Neyi Kaybettiğini Hatırlamaktır” başlıklı Kudüs yazısı eşlik ediyor. 

Deneme- İnceleme sayfalarında Necla Topçı, Hamza Çoban, Mehmet İsa Özdemir, Abdüssemi Aydın,Meryem Betül Koçak gibi isimler yer alıyor. Dergideki bir diğer sürpriz ise Şair-Yazar Mehmet Akıncı ile yapılan “ Biz İstemedikçe İşgal Edilemeyen Tek Toprak Parçası Kalbimizdir.” başlıklı söyleşi…

Tasarımıyla ve muhtevasıyla dikkatleri üzerine çeken Eyvallah Dergisi, ilk sayısında olduğu gibi bu sayısında da M. Ahmet Demir’e ait bir çizgi ve Meryem Betül Koçak’a ait bir fotoğraf ile tamamlanıyor.

Altay Çeşme Mah. Oba Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.