MALTEPE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ-MALTEPE’DE BİR İLK ! 4 EKİM DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ
“ Dünya Yürüyüş Günü “ kapsamında 4 Ekim Perşembe günü Orhan Gazi Şehir parkında okulca yürüdük!![MALTEPE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ-MALTEPE’DE BİR İLK ! 4 EKİM DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ](/meb_iys_dosyalar/2018_10/04154633_PHOTO-2018-10-04-14-50-39.jpg)
MALTEPE’DE BİR İLK ! 4 EKİM DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tüm okul öğretmen ve öğrencileri her yıl dünyada 3-4 Ekim kutlanmakta olan “ Dünya Yürüyüş Günü “ kapsamında 4 Ekim Perşembe günü Orhan Gazi Şehir parkında farkındalık yaratmak ve yürüyüşün önemini vurgulamak için sabah yürüyüşü yaptı.
Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı´nın B.6 başlığının içeriği toplumun fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasına yönelik aktiviteleri kapsamaktadır. Fiziksel aktivitenin sağlığın koruyucu ve geliştirici etkisinin görülebilmesi için yaptığımız yürüyüş okulumuz öğrencilerin bilinçlenmesini sağlayarak , büyük katkı sağladı.
“Beslenme Dostu Okul Programı” dahilinde olan okulumuz “sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam” konularında duyarlılığın arttırılmasını sağlayarak, bu konuda yapılan aktivitelerle okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılmasını hedeflemektedir.