İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Faik KAPTAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Faik KAPTAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Sizlere hediye edilen bu gün; bir milletin bağımsızlık uğruna ölüm kalım mücadelesi verip, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak egemenliğini ilân ettiği tarihtir. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesine dayalı demokratik zemin üzerinde yükselen Cumhuriyetin temelleri aslında bugün atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde dönüm noktası olan bu günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk büyük bir öngörü ile çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır. Sevginin, kardeşliğin tohumlarının atıldığı bu güzel günden beklentimiz; dünya geleceğinde hoşgörünün hâkim olması, barışın ve mutluluğun tesis edilmesidir. Sevgiyi, barışı, hak ve adaleti kendine şiar edinmiş bu milletin mirasçıları olarak geleceğimiz sizlere emanettir.
 
Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize kutlu olsun.

Dünyanın bütün çocuklarının mutluluk içinde yaşayacağı yarınların yakın olması temennisiyle tüm çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum. 

 

 

            Faik KAPTAN

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.