İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Öğretmenlik, dünya üzerinde, geçmişten bu güne var olan mesleklerin içerisinde en kutsalı ve insanlık için de büyük önem taşıyan bir meslektir. İdealist öğretmenlerin, geleceğimiz olan nesillerin yetiştirilmesi, başarılı bireyler ve vatanını milletini seven yurttaşlar olmaları açısından önemi büyüktür. Günümüzde, bilgiye ulaşmanın kolaylaşması, zaman ve mekân kısıtlamalarının ortadan kalkması ile bilginin değişim hızı da artmıştır. Artık, öğretmenlerin öğrencilerine hazır bilgileri aktarması yeterli olmadığı için öğretmenlerimizin, çağın teknolojisine, bilgisine, yeni nesillerin beklenti ve ihtiyaçlarına uyum sağlayabilmeleri, öğrencileriyle aynı dili konuşabilmeleri için sürekli kendilerini geliştirmeleri zorunlu hale gelmiştir.

 

Gayemiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi birey olma bilincine sevk eden, onların birer vatandaş olarak ülkelerine ve milletine faydalı olma idrakiyle yetişmelerini sağlayacak bir eğitimdir. Bu itibarla, sahip olduğumuz bilgi, birikim ve donanımla hiçbir öğrencimizin mağduriyetine göz yummayacağımızı, ilçemizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşıyarak,  eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşılabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi belirtmek isterim.

Eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşılabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ederken, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Faik KAPTAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.