İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI BİSİKLET PROJESİ

SARI BİSİKLET PROJESİ
SARI BİSİKLET PROJESİ

 

SARI BİSİKLET PROJESİ

 

 

 

İlçemizde, Aktif Yaşam Derneği, Eti Gıda ve Müdürlüğümüz ortaklığında yürütülen “Sarı Bisiklet Projesi” ……..tarihlerinde Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulu, 50 Yıl Besim Kadırgan İlkokulu ve Şehit Öğretmen Nevzat Akdemir İlkokulunda uygulandı.

 

Projenin temel amacı fiziksel aktivitelerin yaygınlaştırılması, kurallara uygun olarak güvenli bisiklet kullanıma, çevreci yaklaşımla bisiklet kullanmayı yaygınlaştırma, uzmanlar tarafından oyunlarla güvenli bisiklet sürüş tekniklerinin öğretilmesi olmakla birlikte temelde kural eğitimi yer almaktadır.

 

Projede İlçemizin tercih edilmesi, Aktif Yaşam Derneği ile daha önce benzer işbirliklerimizin olmasıdır. İstanbul’da ayrıca Zeytinburnu ve Başakşehir ilçelerinde de projenin uygulanması sağlanacaktır.

Projenin uygulandığı okullarda alınan geri dönütlerden projenin çok yararlı sonuçlarının olacağı, eğitimlerin benzer şekillerde uygulamayla yapılmasının kalıcılık sağlayacağı, “Oyunla Öğrenme”nin bu olduğu düşünceleri ortaya çıkmıştır.

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.