İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER AB Yİ ÖĞRENİYOR

  ÖĞRENCİLER AB Yİ ÖĞRENİYOR  
ÖĞRENCİLER AB Yİ ÖĞRENİYOR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığının Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından değişik dallar ve kategorilerde bir dizi yarışma düzenlendi. Yarışmalar; 9 sınıflar öykü, 8. Sınıflar slogan, 7. Sınıf resim ve Ortaöğretim kurumları 10. sınıflar arasında da“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” bilgi yarışması düzenlendi.

 

Yapılan organizasyonla yarışma finali Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok amaçlı salonunda yapıldı. Final yarışmasına Maltepe Anadolu Lisesi, Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi, Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Maltepe Anadolu Lisesi katıldı.

 

Yarışmada okulunu temsil eden üç asıl bir yedek üyeden oluşturulmuş ekipler gayet kolay yarışma çıkardılar. Yarışmanın 10 asıl sorunun yöneltildiği aşamasında beraberlik bozulmayınca yedek soruların sorulmasına geçilmiş, bu aşamada diğer ekiplere göre üstünlük sağlayan Küçükyalı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi final yarışmasını kazandı.

 

İlçemizi temsil edecek Küçükyalı Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi İstanbul’da 25, 26 Mayıs 2015 tarihlerinde yarışmalara katılacaktır.

 

 

 

 

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.