İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi AB Projesi Semineri

Maltepe Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi  ‘İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLER VE YÜKSEKÖĞRENİM’ semineri
Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi AB Projesi Semineri

 

‘İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLER VE YÜKSEKÖĞRENİM’ semineri

 

Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2014-2017 AB Hayat Boyu Öğrenme programının bir parçası olarak, İspanya, İtalya, Hollanda, Polonya, İzmir ve Okulumuzun ortaklığında ‘Deaf Students and Inclusive Challange in Europe’ ‘Avrupa’da İşitme Engelli Öğrenciler ve Kaynaştırma Zorlukları’ isimli proje yürütmektedir.

 

Projenin ana başlıklarından biri olan işitme engelli öğrencilerde yükseköğrenim  eğitimi Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibi   tarafından çalışılmaktadır.   

 

Bu    kapsamda    5 Kasım 2015 saat 10.00’da Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  konferans salonunda proje ortakları ile birlikte ‘İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLER VE YÜKSEKÖĞRENİM’ semineri düzenlenmiş,  söz konusu seminere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız, İlçe Kaymakamımız , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, İlçemizdeki okullardan bir rehber öğretmenin ve okul Müdürlerinin katılımı sağlanmıştır.

 

Üniversite öğretim üyelerinin de hazırladıkları sunular ve konuşmalar la projenin önemi anlatıldı.

 

Öğrencilerin hazırladığı birbirinden  lezzetli  yiyeceklerin de  ikram edildiği seminer büyük ilgi gördü. Yabancı konuklar seminer sonrası  Beşçeşmeler semtini  gezdiler.

 

 

 

 

 

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.