İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Faik KAPTAN´IN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yarıyıl Tatili Mesajı

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Faik KAPTAN´IN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yarıyıl Tatili Mesajı

 

DEĞERLİ ÖĞRETMENLER VE YÖNETİCİLER, KIYMETLİ VELİLER, SEVGİLİ ÖĞRENCİLER

 

Değerli Öğretmenler ve Yöneticiler;

Geleceğimize ışık tutan, toplumumuzun, milletimizin asıl mimarları değerli öğretmen arkadaşlarım; Ülkemizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacak yeni neslin biçimlendiricileri sizlersiniz. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. yarıyılını güzel bir şekilde, sorunsuz tamamlamış bulunmaktayız. Bu süreçte göstermiş olduğunuz özveri ve enerjiniz için sizlere yürekten teşekkür eder, hepinize iyi tatiller dilerim. 

Kıymetli Veliler;

Bugün itibari ile çocuklarımız yoğun bir eğitim-öğretimi daha geride bıraktılar. Bilinmelidir ki her çocuk farklı bir renktir, bu nedenle akademik ve sosyal yönden de farklı olacaktır, onun için hiçbir öğrenci kardeşi de dahil hiç kimse ile kıyaslanmamalıdır.

Değerli Velilerimiz, hiçbir başarının tesadüf olmadığı gibi hiç bir başarısızlık da tesadüf değildir. Hiçbir başarısızlığın sorumlusu sadece öğrenci değildir. Bu bir ekip işidir, dolayısıyla bu mekanizmanın içinde yer alan en çok da sizler herkes sorumludur. Unutmamalıyız ki sağlıklı bir iletişimle ancak sağlıklı nesiller yetiştirebiliriz.

Çocuklarımızın yapabildiklerini pekiştirip yapamadıkları üzerinde onların düşünceleri ile birlikte çözüm üretmelerine veliler olarak rehberlik etmeliyiz. Tatili böyle bir anlayışla değerlendirilmeli ve çocukların tatilini sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için onlara uygun ortam ve fırsatlar sunulmalıdır. 

Sevgili Öğrenciler;


Uzun ve önemli bir yolculuğun temel bir basamağını geride bıraktınız. Kendi geleceğiniz için harcadığınız zaman ve verdiğiniz emek için sizleri tebrik ediyorum. Geçmiş olan bu dönemin sizin için olumlu ve olumsuz yanlarını aileniz ile beraber muhakemesini yapınız. Doğrularınızdan ve yanlışlarınızdan yola çıkarak kendiniz için daha verimli bir akademik başarı ve aileniz ve sevdikleriniz ile beraber daha güzel bir sosyal hayat oluşturabilirsiniz.

Yarıyıl tatilinizi dinlenip ve bol bol kitap okuyarak geçirmenizi temenni ediyorum.

Hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Faik KAPTAN

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.