İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde FATİH Projesi- 8. Sınıf Ortak Sınav Videoları EBA’da

Millî Eğitim Bakanlığı, 8. Sınıf öğrencilerine yönelik çalışmalar yaptı. 26-27 Kasım 2014’te yapılacak TEOG 1. Dönem Sınavları öncesinde 260 adet e-ders videosu hazırlanarak, EBA (Eğitim Bilişim Ağı) sitesinde yayınladı.  
Eğitimde FATİH Projesi- 8. Sınıf Ortak Sınav Videoları EBA’da

Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri ile ilgili kazanımlara yönelik olarak konu anlatım videoları EBA sitesine yüklendi. Fen ve Teknoloji ile İngilizce konu anlatımları eğitim programı ve merkezi sınav sistemi takvimi ile eş zamanlı olarak HD kalitesiyle yayınlanıyor. 

Öğrenci, öğretmen ve velilerin çevrimdışı kullanabilmesi amacıyla, videoları indirme seçeneği de veriliyor. 


E-ders videoları, öğrenci ve velilerin istedikleri zaman istedikleri yerden ulaşabilecekleri şekilde hem Fatih Projesi Etkileşimli Panellerinde, hem bilgisayarlarda, hem de tabletlerde görüntülenebiliyor. Bu paylaşım ile yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilere içerik desteği, bu kurslara devam edemeyen öğrencilere de fırsat eşitliği sağlanıyor.

E-ders projesinin 5, 6 ve 7. sınıflar için de uygulanması amacıyla çalışmalara başlandı.

EBA’nın e-ders çalışmaları, konuya yabancı çevrelerce, sadece donanım projesi gibi algılanan “Eğitimde FATİH Projesi”nin, eğitim içerikleri zenginleştikçe eğitimdeki öneminin artacağının göstergesi oldu.

E-ders videolarına ulaşmak için 

 


 


Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.