İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine EBA V2 Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN başkanlığında 19.02.2016 Cuma günü Maltepe Anadolu Lisesinde ilçemiz bilişim teknolojileri öğretmenlerine yönelik EBA V2 bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN, Şube Müdürü Muzaffer DOĞAN, Fatih Projesi Koordinatörleri Ahmet CANDEMİR, Mustafa İÇLİ ve ilçemiz okullarında görevli bilişim teknolojileri branşındaki tüm öğretmenlerimiz katıldı.
Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine EBA V2 Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Fatih Projesi Koordinatörleri Ahmet CANDEMİR ve Mustafa İÇLİ tarafından açılış konuşması ile başlayan toplantıda EBA V2 deki yenilikler, EBA sınıf, okullarımızın EBA kullanım istatistikleri hakkında bilgi verildi. Sunumun ardından konuşma yapan Faik KAPTAN, EBA´nın V2 ile daha donanımlı, içeriği bol bir portal haline geldiğini, öğretmen ve öğrencilerimizin mutlaka derslerinde EBA´dan faydalanması gerekliliğini ifade etti. Bilişim öğretmenlerinden, kadrosunda bilişim teknolojileri öğretmenleri bulunmayan okullarda EBA tanıtımı yapılması ile ilgili destek alınacağını bildirdi. Böylece ilçemizdeki her okulumuzda alanında uzman bilişim öğretmenleri tarafından EBA tanıtımları tamamlanmış olacaktır. Bu tanıtımlar sonrasında eğitim alan öğretmenlerimiz, kendi öğrencilerini EBA içerisine kaydını yaptırarak öğrencilerimizin EBA yı etkin bir şekilde kullanmalarını sağlayacaklardır. Ayrıca okul yöneticilerimiz tarafından veli bilgilendirme toplantıları da yapılarak velilerimizde bu konuda bilgilendirilecektir. Böylece Bakanlığımız tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA), ilçemizde tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize anlatılmış olacaktır.

Faik Kaptan´ın konuşmasının ardından tekrar söz alan Fatih Projesi Koordinatörleri Ahmet CANDEMİR ve Mustafa İÇLİ, Fatih projesinde Maltepe ilçesinin son durumu hakkında bilgi verdiler. Bilgilendirmenin ardından bilişim öğretmenleri tarafından gelen sorular cevaplandırılarak toplantı sona erdi.

21-02-2016

21-02-201621-02-2016

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.