İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maltepe´de Karne Heyecanı.. 2016/2017 Eğitim - Öğretim yılının 1. Kanaat dönemi sona erdi.

Maltepe´de Karne Heyecanı.. 2016/2017 Eğitim - Öğretim yılının 1. Kanaat dönemi sona erdi.

Maltepe’de karne heyecanı

2016-2017 eğitim-öğretim yılının 1. Kanaat dönemi sona erdi. Okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle Altayçeşme İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. 

Törene Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Canan Döner, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

"Tatili en iyi şekilde değerlendirelim"

Okul müdürünün açılış konuşmasının ardından konuşan Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, "Bugün tüm Türkiye´de olduğu gibi Maltepe ilçemizde de 70 bin civarında öğrencimiz, karne alacak. Maltepe ilçemiz, eğitim-öğretim açısından aslında bir çok projeleri hayata geçiren ve gerçekten de İstanbul´da eğitim-öğretim açısından ilk sıralarda olan bir ilçedir. Hem alt yapısı, hem başarısı itibariyle emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize  ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.  Tabii her tatil döneminde Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yapar ve çocuklarımıza tatillerde ödevler verilmesin çocuklarımız tatillerini iyi değerlendirsin derler.  Ama bunu tatil süresince boş durmak şeklinde anlamamak lazım. Hayat boşluk kabul etmez. Her insan ve her çocuk mutlaka bir şeylerle meşgul olmak ister. Biz çocuklarımızı bu tatil döneminde güzel şeylerle meşgul edebilirsek, eğitimlerine tatilde de devam etmelerine imkân vermiş oluruz. Dolayısıyla tatil demek hayatı ve zamanı boşa geçirmek demek değildir. Çocuklarımızın bu tatillerini iyi değerlendirmelerini istiyorum. Siz velilerden onları güzel şeylerle eğitimi bir anlamla farklı yönüyle değerlendirebilecek imkanlar sunmanızı özellikle istirham ediyorum. İnşallah ümit ediyorum ki bu güzel günleri en iyi şekilde değerlendirip öğrencilerimiz tekrar okullarımızda sınıflarımızda olmuş olacaklar. Tekrar hepinize iyi tatiller diliyorum" diye konuştu. 

“Tatilden dinç kafayla dönün"

Maltepe Altayçeşme İlkokulu´nda düzenlenen yarıyıl karne töreninde konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı; " Milli Eğitim Müdürümüzün dediği hususlara elbette bizlerde katılıyoruz. Çok doğru… Tatil deyince, her şeyi bir tarafa atmayı anlamamak lazım. Ancak çocuklarımızı biraz dinlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum. O yüzden en azından onların sevdiği aktiviteler nelerse, onları yapmalarını sağlamak lazım. Yani bizim doğrularımızı onlara dayatmadan bu tatilde onları dinlenmelerini sağlamamız gerekiyor diye düşünüyorum. Herhalde burada öğretmenlerim de katılıyordur benim söylediklerime. Yani biraz dinlensinler ikinci dönemde okullarına döndüklerinde dinç bir kafa ile çivi gibi dönsünler. Muhterem velilerimiz, sizlerden özellikle şunu istirham ediyorum. Hepimiz çocuklarımızın çok seviyoruz. Hayatımızı onlar için feda edecek kadar çok seviyoruz,  ama bir eksiğiniz var; sevdiğimiz kadar onlara saygıda duymamız lazım geliyor. Bu nasıl olacak, çocuklarımızı başkalarıyla mukayese ederek başkalarıyla karşılaştırmayalım ve değerlendirmeyelim. 

Onlar kendi başlarına çok değerliler zaten. Hepsinin farklı yetenekleri var, farklı alanlarda başarılılar mevcut halleriyle onları değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. Bu hususa özellikle dikkat etmek gerektiği kanaatindeyim. Ülkemizin geleceği bu çocuklar. Başarılı olacakları yeteneklerini doğru alanlara yönlendirmek hususunda lütfen hiçbir kaprise kapılmadan kendimizi kötü hissetmeden onlara destek olalım. Bu hususlarda okul yöneticilerimizle öğretmenlerimizle sürekli iletişim halinde olalım ve yardımlaşalım. 

Değerli öğretmen arkadaşlarım elbette sizlere işinizi öğretmek haddimiz değildir. Ama öğretmenlik hiçbir zaman kolay bir iş olmadı. Bugün daha zor çünkü gelişmelerin arkasından yetişmek mümkün değil. Zaman uçuyor.  Zaman, adeta gökten bırakılan taşın yere doğru hızlandığı gibi hızlanmaya devam ediyor. Onun için işiniz daha zor. Tabii ki sizler işin teknik yönünü daha iyi biliyorsunuz. Eğitim her şeye yönelik bir insan yetiştirme faaliyeti bunu göz ardı etmememiz lazım. Elbette derslerinde başarılı olmaları için her şeyi yapalım.

Kökleri bu toprağa bağlı bu ülkenin bu vatanın irfanından beslen, ama dallarıyla dünyaya açılan, kendisini ailesine, çevresine, ülkesine ve insanlığa faydalı olma şuuruna sahip insanlar yetiştirmemiz lazım. Onun ötesinde ne iş yaparsa yapsın ne mesleği seçerse seçsin onu en iyi şekilde yapmaya çalışan bu azmi ahlaka sahip insanlar yetiştirmemiz gerekiyor.  Ben hepinizin çocuklarının tatillerini en güzel şekilde geçirmelerini ve hayatta daima mutlu olmalarını diliyorum."  Dedi.

Konuşmalar ardından törende hazırladıkları gösterileri sergileyen öğrenciler büyük alkış aldı.

Tören ardından sınıflarda heyecanla karnelerini bekleyen öğrencilere Kaymakam Meftun DALLI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN  karnelerini vererek, çocukların heyecanına ortak oldular.

 


20-01-2017
20-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-2017

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.