İSTANBUL MALTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MALTEPE’NİN GENÇ MUCİTLERİ

MALTEPE’NİN GENÇ MUCİTLERİ
MALTEPE’NİN GENÇ MUCİTLERİ

 

             MALTEPE’NİN GENÇ MUCİTLERİ

 

              Küçük Hayaller Büyük Projeler

 

              Resmi ve özel ortaokulların 7.ve 8.sınıf öğrencilerinin Teknoloji ve Tasarım dersinde oluşturdukları  etkinlikleri sergileyerek; öğrencilerde beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı bir şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne,  geniş bir dünya görüşüne sahip; kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak geliştirmek, ülkemizin 2023 vizyonu doğrultusunda öğrencilerimizin merak eden , soru sormaktan çekinmeyen, gözlem ve araştırma yapmaya hevesli bir kişiliğe sahip olmaları gibi kazanımları gerçekleştirmek amacıyla;

 

             Küçük Hayaller Büyük Projeler Sergisi , Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sergi açılışı yapıldı. Açılış kurdelasını İlçe  Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan ve Şube Müdürü Vedat Terlemez kesti. Daire amirlerinin, okul müdürlerinin , öğretmenlerin ve öğrencilerin  katıldığı sergide standlar gezildi. Öğrencilerden  projeleriyle ilgili bilgiler alındı.

 

              Şube Müdürü Vedat Terlemez; komisyonların değerlendirmesi sonucu ilçemizi temsil edecek 5 eseri açıkladı ve emeği geçen ,katkı sunan herkese teşekkür ederek başarılar diledi.

 

             İlk 5’e giren projeler:

 

1.Enerji İçin Yürümek      :Lara TANKAL ( Mutluhan Uzunal  Çolakoğlu Ortaokulu)

 

2.Seyyar Hamam               :Yunus Emre Toprak (Abdullah Türkoğlu Ortaokulu)

 

3.Den-Art                            :Sadiye Merve Yalın ( Cumhuriyet Ortaokulu)

 

4.Sensüre Park                    :Enes Taşkıran ( Yılmaz  Mızrak Ortaokulu)

 

5.Akülü Kriko                      : Bera Nur Özel ( Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulu)

 

 

 

Altay Çeşme Mah. Oba Çıkmazı Sok. No. 8 Kaymakamlık Binası 6. Kat - 0216 4170876 3669432 3885392 0505 6408687 0506 7524885

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.